E-poe tegemine

Tänu e-poodide populaarsuse kasvule on järjest lihtsam ise toimiv e-pood püsti panna. Head ja soodsad lahendused on näiteks Ecwid, Wosbee või Yola. Eesti tingimustes on aga üks parimaid lahendusi kohalik Pipfrog.

Standardse e-poe tegemine Pipfrog platvormile ei nõua erilisi programmeerimise oskusi. Piisab vajalike seadistuste tegemisest ja saadki juba tooteid hakata sisestama. Kuna tegemist on kohaliku tarkvaraga, siis kogu keskkond on eesti keelne ja tehniline tugi on samuti kohapeal kättesaadav (tasuline).

Tarkvaras on kõik vajalik e-poe funktsionaalsus sisseehitatud:

Turvalised e-poe pangalingid ja maksesüsteemid

Maailmas kasutatavatele maksesüsteemidele Paypal, Amazon ja Authorize.net saad lisada ka kohalikud pangalingid Nordea, Swedbank, SEB ja Sampo. Samuti on võimalik siduda maksmine Swedbanki ja Liisi järelmaksu maksesüsteemidega.

Internetiturundus ja otsimootoritele optimeerimine

Pipfrogi on sisseehitatud otsimootoritele optimeeritud lahendused. Toodete ja kategooriate lehed luuakse automaatselt puhaste aadressite ehk URLidega. Võimalik on luua Google XML sisukaart, mida edaspidi uuendatakse automaatselt.

Toodete ja tellimuste haldamine

Pipfrogi tarkvaras on toodete ja tellimuste haldamine imelihtne. Toodetele saad lisada kõik vajalikud atribuudid – pildid, suurused, värvid vm. Lihtsa tekstiredaktori abil saad tootekirjeldust vormindada endale sobivalt. Sooritatud tellimuste andmeid (tellimuse staatus, maksude info, ostja info jne.) saad hallata ühest kohast. Tellimuste ja arvete e-kirjad saad kujundada endale sobivaks. Samuti saad tellida tellimuste e-kirjade koopiad oma postkasti, et sooritatud ostudega kursis olla.

Ladu ja kliendid

Lisaks tavapärasele laohaldussüsteemile saad määrata näiteks ostukoguse maksimumi ja miinimumi. Võimalik on tellida laost otsa saavate toodete kohta aruandeid. Kliendihaldussüsteemis saad vaadata tellimuste ja arvete ajalugu. Registreeritud kliendid saavad ligipääsu oma tellimuste ajaloole.

Kauba kohaletoimetamine

Saad valida erinevaid kauba kohaletoimetamise viise kliendile. Sa võid kasutada näiteks saadetise väärtusest, sihtkohast või kaalust olenevaid tasumäärasid, kindla suurusega tasu või tasuta kohaletoimetamist. Kohalikest logistikaettevõtetest on esindatud Eesti Post, Smartpost ja DPD.

Kuidas alustada?

Pipfrogi käivitamisel ei pea tellima eraldi kodulehe majutust. E-poe tegemine toimub Pipfrogi keskkonnas ja alustamiseks piisab ainult keskkonda registreerimisest. Kui soovid peamise rõhu e-poe lahendusele panna ja eraldi suuri kodulehe funktsionaalsusi ei vaja, siis saad kogu ettevõtte info (ettevõtte tutvustuse, uudised, kontaktandmed) e-poe keskkonda lisada. Omades aga juba oma kodulehte saad lihtsate seadistustega siduda e-poe oma kodulehega, määrates e-poe aadressiks näiteks pood.minudomeen.ee. Alustamisel on abiks Pipfrogi juhendid.

Kui e-poe tegemine üle jõu käib või e-poele omanäolist välimust soovid, siis võta ühendust ja aitan.