E-posti aadressi kodeerimine

Veebilehel e-posti aadresse kasutades on oluline, et need oleksid kaitstud ehk kodeeritud. Internet on täis rämpspostitajaid, kes skanneerivad veebilehti, et leida sealt kaitseta e-posti aadresse.

Kui e-posti aadress on lihtsal kujul tuvastatav, siis võib see olla rämpspostitajate poolt haavatav. Tavaliselt tunnevad sellised skannerid e-posti aadressi ära @ märgi või ‘mailto’ koodi järgi.

Kuidas kaitsta e-posti aadressi veebilehel?

Populaarne on kasutada skännerite “petmiseks” @ sümboli asendamist näiteks (at) kombinatsiooniga. Kuna see on populaarne lahendus, siis kahjuks on ka skännerid õppinud neid ära tundma. Samuti ei lahenda selline lahendus olukorda, kui kasutatakse lingitud e-posti – mailto.

Oluliselt tõhusam viis e-posti aadressi kaitsmiseks on selle kodeerimine (ingl. encode). WordPressi kodulehele on e-posti kodeerimise funktsioon sisseehitatud. E-posti kaitsmiseks tuleks kasutada funktsiooni:

<?php echo antispambot('user_email'); ?>

Kahjuks selline lahendus nõuab aga teatavaid teadmisi koodi muutmisel ja nö tavakasutaja jaoks võib osutuda liiga keeruliseks.

E-posti aadressi kodeerimise plugin

Lihtsam lahendus on kasutada e-posti kodeerimise pluginat. Üheks selliseks pluginaks on Email Address Encoder. Pärast antud plugina paigaldamist ning aktiveerimist kodeeritakse kodulehe sisus kasutatavad e-posti aadressid. Lisaks e-posti aadressitele suudab see plugin kaitsta ka telefoni numbreid.

Kui sa pole kindel oma kodulehel kasutatavate e-posti aadressite turvalisuses, siis saad seda lihtsasti kontrollida:

Kas minu veebilehel on e-posti aadress kaitstud?