Google Apps ettevõttele

Kolisime oma ettevõttega pilvedesse ehk liitusime Google Apps teenusega. Samuti pakume ka oma klientidele andmete kolimist Google Apps’i.

Paljud ettevõtted on või on olnud kindlasti probleemi ees, kuidas hallata maile ja faile. Kui varem oli ressursside hoidmisel ainuõige lahendus serveri soetamine, siis interneti ühenduste ja kiiruse kasvule on tekkinud kõrvale teine alternatiiv nö. “pilveteenus”.

Üheks “pilveteenuse” pakkujaks ongi Google Apps. Google Apps koondab ettevõtte domeeni (nt. www.minufirma.ee) alla kõik väikeettevõtte jaoks vajaliku (mail, kalender, dokumendid) ja palju lisasid veel pealekauba (siseportaal, suhtlusportaal jne.). Kõige selle kasutamiseks ei pea ettevõte üleval pidama eraldi servereid. Google Apps puhul tasub ettevõtte ainult kasutajate arvu pealt ja kasutatava andmemahu eest, mis on kõige optimaalsem kulu. Ühe kasutaja konto aastas maksab ligi 50 Eurot.

Gmail ettevõttele – 25GB andmemahtu, kaasaegsed spämmifiltrid, 99,9% kättesaadavuse tagamine ja kõrge turvalisus, kontaktide haldus.
Postkasti maht on piisavalt suur, et kasutajad ei pea mõtlema kirjade kustutamise peale. Google tagab 99,9% ligipääsu üle interneti läbi turvaliste kanalite. Gmailil on väga mugav liides mobiili kaudu kirjade lugemiseks ja kontaktide haldamiseks (mobiilis on samad kontaktid, mis arvutis). Gmaili liides on eestikeelne.

Google kalender – päevakava haldus, ressursside haldus, grupikalendrid, meeldetuletused, kalendri online jagamine teistega, kalendrile ligipääs mobiilist ja integreeritus gmailiga.
Google kalender annab võimaluse mugavalt korraldada oma päevakavad ja koosolekud. Kalender sisaldab ka ülesannete haldust.

Google dokumendid – 24 tunnine ligipääs internetist, kõikide operatsioonisüsteemide tugi, enamkasutatavate failiformaatide tugi, lihtne üles laadida ja jagada, ligipääsude haldamine. Ligipääs nii arvutist kui mobiilist. Failide kasutamiseks ei pea omama eraldi tarkvarasid ja litsentse. Faile on võimalik jagada nii ettevõtte siseste kui väliste kasutajatega. Faile on võimalik üheaegselt muuta mitmel kasutajal korraga.

Google grupid e. maililistid – mugav gruppide haldamine, jagamine gruppidele. Gruppe saavad ettevõtte töötajad väga mugavalt hallata. Kõiki ettevõtte dokumente, maile, sündmusi jne. saab gruppidele jagada.

Google leheküljed– ettevõtte olulise info koondamine ühtsetele lehtedele. Tegemist on kodulehe taolise võimalusega, kuhu on ligipääs ainult ettevõtte töötajatele ja kuhu saab koondada ettevõtte olulist infot.

Google videod – ettevõtte videokanal, privaatne ja turvaline ligipääs.

Lisaks on veel palju erinevaid lahendusi, mida Googel pidevalt arendab ja loob.

Täpsemat infot leiab Google lehelthttp://www.google.com/apps/biz ja saab vaadatahttp://www.youtube.com/googleapps