Google Apps uudiskiri #4

Google Apps uudiskiri saadetakse kõikidele Kating OÜ poolt juurutatud Google Apps teenuste kasutajatele. Kui sa oled huvitatud oma ettevõttes antud lahendusi kasutama, siis võta meiega ühendust.

Gmailiga seotud uudised ja uuendused

Gmaili isikupärastamine teemade abil

Gmaili keskkonna põnevamaks ja huvitavaks tegemisel on võimalus muuta taustapilti ja värve. Selleks ava oma postkastis Seaded -> Teemad. Siit leiad hulganisti erinevaid kujundusi, mis võiks just sinu postkasti kaunistada.

Kontrolli oma kontot ja muuda selle turvalisust

Google security iconKui paljudel Google teenuste kasutajatel tekib küsimus oma konto turvalisuse kohta, siis läbi Gmaili keskkonna saab juba ühtteist ära teha.

Võimalus on vaadata, millal ja milliselt aadressilt sinu kontoga Gmaili hiljuti sisse logitud on. Selleks mine Gmaili postkastis kõige alla ja leia rida “Viimane toiming kontol…”. Selle rea lõpus on link “Üksikasjad”. Üksikasjade alt avaneb sinu kontoga seotud viimased tegevused. Sealt on võimalus logida end ka kõikidest teistest sessioonidest välja.

Konto turvalisust aitab tõsta ka regulaarne parooli vahetus. Google konto parooli vahetamiseks ava Gmaili postkastis Seaded -> Kontod. “Muutke konto seadeid” veerus on link Google’i konto seaded. Sellel lingil klikates avatakse sinu Google konto. Avanevas aknas on kohe “Isiklikud seaded” veerus esimene valik Changing your password. Selle lingi kaudu saad muuta oma konto parooli. Pärast parooli muutmist kehtib uus parool ka teie testel Google teenustel. Vajadusel saad tellida parooli vahetuse ka oma Google Apps domeeni administraatorilt.

Google dokumentide uuendused

Google Docs ikoonDokumendi lehekülgedeks jagamine

Google lisas Docs keskkonda klassikalise tekstitöötluse funktsiooni – lehekülgedeks jagamine. Nüüd on näha visuaalselt lehekülgi ekraanil.

Dokumenti toimetades lisatakse automaatselt lehekülje piirid. Selle tulemusena on näha, mitu lehte dokument sisaldab. Kuna nüüd näidatakse lehekülgi eraldi, siis on täienenud ka teised funktsioonid: lehekülje päise või jaluse kasutamisel kuvatakse need igale lehele, võimalus on lisada käsitsi lehekülje piiri.

Google Docs dokumendi lehekülgedeks jagamine

Kui soovid dokumente redigeerida lehti eraldamata, saad sisse lülitada kompaktse vaate.

Google Docs dokumendi lehekülgedeks jagamine

Lehekülgede eraldamise funktsioon toimib kõige paremini Google Chrome internetilehitsejaga. Selle kaudu on toetatud ka printimine ja PDFi salvestamine.