Google Apps uudiskiri #5

Google Apps uudiskiri saadetakse kõikidele Kating OÜ poolt juurutatud Google Apps teenuste kasutajatele. Kui sa oled huvitatud oma ettevõttes antud lahendusi kasutama, siis võta meiega ühendust.

Gmaili uudised ja uuendused

Piltide lisamine kirja sisusse

Kui varem sai pildi kirjaga kaasa panna ainult manusega, siis nüüdsest on võimalik lisada pilt otse kirja sisusse. Selleks tuleb avada soovitud kiri ja arvutist lohistada pilt kirja sisu aknasse.

Värvilised tähed

Värviliste tähtede ehk staaride kasutamine oli üks populaarsemaid vidinaid Gmaili laborites. Staaride abil on võimalik kirju märgistada erinevate värvide ja kujunditega varasema ühe asemel. See aitab sul määrata mingeid kindlaid arutelusid spetsaalse tähega ja hiljem on lihtsam märgitud kirjadega edasi toimetada. Tähti saab valida Maili seaded alt Staarid realt:

Gmaili staarid

Kirja märkimiseks sobiva tähega tuleb vastav arv kordi klikkida tähe peal.

Alamsildid

Siltide kasutamine postkastis on üks paremaid viise kirjade sorteerimiseks. Alamsiltide kasutamine annab võimaluse korraldada sildid hierarhiliselt.

Gmaili sildid

Alamsildi lisamiseks võid valida otse sildi rippmenüüst Lisa alamsilt või sildihaldusest valides Loo uus silt:

Gmaili uus silt

Kalendri uuendused

Google Calendri logoMuuda kohtumise peamist aega

Google kalendrisse lisati uus võimalus, mis teeb kohtumiste haldamise paindlikumaks ja lihtsamaks. Esiteks saad sa muuta oma peamist kohtumise pikkust. Näiteks kui sa enamasti sisestad 15 minutilisi kohtimisi, siis saadki määrata, et kõik lisatavad kohtumised oleksid 15 minuti pikkused ja enam ei pea aja muutmiseks avama detailset vaadet.

Google kalendri kohtumine

Kohtumise peamist aega saab muuta kalendri seadete lehelt (Calendar Settings). Default meeting lenght real vali sobiv aeg.

kalendri kohtumise pikkus

Värvide kasutamine sinu kalendris

Kui sa kasutad oma kalendris erinevaid tüüpi sissekandeid (filmiõhtud, koosolekud, lõunad, arsti vastuvõtud jne.), siis on lihtne viis erinevad kategooriad märkida erinevate värvidega.

Sisestatud kohtumise nime ees oleval värvilisel ruudul klikates avaneb värvide valik, mida saab kohtumisele määrata. Loodetavasti sa võtad selle omaduse kiiresti omaks ja naudid selle eeliseid.

kalendri kirje värvid

Teavet ja näpunäiteid Google’i toodete kohta ja lahendusi oma muredele leiad Google Abikeskusest.