Joomla 2.5 – Lisavõimalused! Lihtne uuendamine!

Joomla 2.5 versioonis on pandud suur rõhuasetus tarkvara paigaldamisele ja uuenduste haldamisele. Tänu sellele on lihtsam kasutada kodulehel Joomla viimast versiooni ning olla kindel, et viimased vigade- ja turvaparandused on paigaldatud.

Eelmise versiooni 1.7 tugi lõpeb 24 veebruar 2012. Kating OÜ poolt valmistatud ning meie poolt pakutavat majutust kasutavad kodulehed on alati uuendatud Joomla viimasele versioonile.

Toon ära kolm peamist funktsionaalsuse uuendust Joomla 2.5 versioonis.

Uus otsingu funktsioon

jXtended poolt välja töötatud otsingu funktsioon pakub automaatseid otsingu soovitusi ning võimalikke sõnatüvesid. Uus otsing on kiirem ja mitmekülgsem, kuna andmed on indekseeritud.

Joomla otsing

Uute andmebaaside tugi

Traditsiooniliselt töötab Joomla koduleht MySQL andmebaasil. Nüüd on aga võimalus seadistada Joomla ka MS SQL andmebaasidele. Peagi lisandub veel PostgreSQL, Oracle, SQLite ja KPN andmebaaside tugi.

Joomla db

Lihtne versiooni uuendamine

Üks peamisi ettepanekuid, mida on külastajate poolt ideas.joomla.org lehel tehtud, oli Joomla versiooni uuendamise lihtsustamine. Nüüd on administreerimise keskkonnas kohe avalehel näha, et kas teie koduleht kasutab viimast versiooni. Samuti saab kontrollida kodulehele paigaldatud lisatarkvara uuendusi ja neid ühe klikiga uuendada.

Joomla uuendamine

Lisaks neile kolmele suuremale muudatusele sisaldab uus Joomla veel ka:

Andmebaasi parandamise nuppu – versiooni uuendamisel käsitis failide kopeerimisel on vaja parandada andmebaasid selle nupu kaudu.
Sisseehitatud CAPTCHA – rämpsposti tõkestamise vahend. CAPTCHA pluginat saab kasutada näiteks kasutajate registreerimisel.
Menüü linkimine mooduliga
Uue kasutaja loomisel saadetakse administraatorile e-mail
Menüüle saab lisada märkmeid
Kasutajatele saab lisada märkmeid
Kohandatud teksti filtrid – kasutajagruppide põhiselt on võimalus seadistada teksti filtreid. Saab luua nii musti kui valgeid nimekirju lubatud sümbolite kasutamise kohta (näiteks keelata “iframe” kasutamine).
Artiklite järjestamine kategooriate alusel
Kodulehe tõlkimine Override abil – keelte haldamise sektsioonis on nüüd mugav tõlkida kodulehte.
Uudistevoos artiklite järjekorra muutmine
“Offline” lehtedele saab nüüd hoiatusega pilti lisada
Võimalus on kodulehte paigaldades see koheselt “offline” olekusse viia
Vajadusel saate näidata leheküljel online külastajate arvu ainult teatud kasutajagrupi piires
Native ZIP kontrollimine kodulehe paigaldamisel
Uus süsteemi plugin: keelekood