Joomla 3.2 – rekordarv uuendusi

Joomla sisuhaldussüsteem areneb jõudsalt. Viimase versiooniga tuli välja suurim arv uuendusi, mis seni on versiooniuuendusega tehtud.

Seal on üle 600 paranduse ja arenduse, mis on teinud platvormi kiiremaks, turvalisemaks ja lihtsamaks. Toon välja mõningad näited, mida on tehtud.

Täiustatud kasutajaliides ja versiooni kontroll

Esmalt jääb silma uues Joomla 3.2 versioonis parem kasutajaliides. Kasutajaliideses on tehtud muudatusi, mis suurendavad administraatorite kasutajamugavust. Uus liides on sujuvam ja rohkem tegevustele suunatud kui kunagi varem. Administraatoritel on võimalik kiiremini liikuda erinevate valdkondade juurde ning samas on oluline info toodud avalehele.

joomla-3-2-kasutajaliides

Kasutajaliideses on parandatud versiooni kontrolli. Administraatoritel on võimalus taastada eelmisi versioone leheküljest, artiklitest jne. Näiteks artiklite puhul on võimalus vaadata salvestamise ajalugu ning vajadusel taastada mõni vanem versioon.

joomla-3-2-sisuajalugu

Lisade paigaldamine veebist ja rakenduste arendamise kiht (RAD)

Joomla lisade paigaldamise osas on tehtud üks olulisemaid muudatusi. Kui varem pidi lisasid otsima internetist Joomla lisade kataloogist, siis nüüd on see osa toodud administreerimise liidesesse. Lisade paigaldamine käib siin ainult mõni hiireklikiga.

joomla-3-2-lisade-paigaldamine

Uus rakenduste arendamise kiht (RAD) muudab lihtsamaks Joomlale lisade arendamise tegemist.

Joomla 3.2 versioonis on lisaks tehtud veel hulgaliselt täiendusi:

  • parem kujunduste haldamine
  • mitmekeelse lehekülje parem paigaldamine ja seadistamine
  • täiendatud TinyMCE
  • kaheetapiline autentimine ning paroolide krüpteerimine

Pärast Joomla 3.2 väljastamist ütles Open Source Matters president Paul Orwig: “Joomla kasvab suure hooga. Juba on tehtud üle 45 millioni allalaadimise. Laiemale kasutajaskonnale läheb korda, et viimane versioon on stabiilne ning võimalikult lihtne. Töötasime 3.2 versiooniga põhjalikult, et ka “mitte eksperdid” saaksid aru Joomla võimsusest.”

Kõigist Joomla 600+ uuendustest teada saamiseks tutvu Joomla 3.2 ametliku kodulehega.
Lae alla Joomla 3.2 versioon.