Joomla kodulehe optimeerimine

Aegajalt satun kodulehtedele kus on tegemata elementaarsed muudatused otsingumootorile optimeerimiseks. Lehel on arusaamatud sümbolitest koosnevad aadressid, puuduvad META kirjeldused ning tiitlid. Kui sinu leht on valmistatud Joomlas, siis loe edasi ning saad kohe vajalikud juhised, kuidas  kodulehe positsiooni otsingumootorites lihtsa vaevaga parandada.

Lehekülgede aadressid ehk URLid loetavaks

Kui kodulehe alamlehe aadress koosneb suvalistest sümbolitest (näiteks www.kating.ee/index.php?option=com_k2&id=50&view=item&Itemid=131), siis Google otsingumootor ei loe siit mingit infot välja. Palju rohkem meeldib aga otsingumootorile näiteks selline aadress https://kating.ee/joomla-sisu-toimetaja.

URLde loetavaks tegemiseks logi sisse kodulehe administreerimise keskkonda. Mine menüüs Sait -> Üldised seaded -> Sait ning leia paremalt paneel SEO seaded.

Joomla SEO seadedSEO seaded all lülita sisse Otsingumootori sõbralikud aadressid ning Kasuta URL-ide ümberkirjutamist. Tulemus peaks olema selline nagu juuresoleval pildil. Kuna lülitasid sisse URL-ide ümberkirjutamise, siis pead kodulehe failides tegema veel ühe väikese muudatuse. Mine FTP kaudu või mõnel muul viisil oma kodulehe failide juurde ning leia juurkataloogist htaccess.txt nimeline fail ja nimeta see .htaccess failiks. Pärast nende muudatuste tegemist peaksid sinu kodulehe aadressid olema loetavad.

Tiitli ja META kirjelduse lisamine leheküljele

Tiitel ja META kirjeldus on kodulehe optimeerimise osas määrava tähtsusega. Mõlemad on otseselt seotud märksõnade otsinguga ning kuvatakse Google otsingutulemustes.

URL, tiitel ja META kirjeldus kodulehel

Oma kodulehel saad kontrollida tiitlit ja META kirjeldust lehekülje lähtekoodi vaadates. Mozilla Firefox internetilehitsejas tee soovitud lehel parem hiire klikk ning vali Vaata veebilehe lähtekoodi. Avaneva lehe ülemises osas peaksid olema täidetud <title> ja <meta name=”description”>.

Tiitli lisamine Joomla kodulehelTiitel kuvatakse otsingupulemuses kõige ülemisel real. Tiitel peaks olema võimalikult konkreetne ning täpne ja sisaldama soovitud otsingusõnu. Tiitli saab Joomla keskkonnas lisada igale menüüpunktile. Lisamiseks ava administreerimise keskkonnas soovitud menüü punkt ja leia paremalt veerust Lehekülje näitamise valikud. Seal all on Veebilehitseja lehe pealkiri, kuhu saabki lisada soovitud lehekülje pealkirja. Tulemus peaks olema selline nagu juuresoleval pildil.

Kodulehe sisu META kirjeldus kuvatakse samuti otsingumootoris. Kirjeldus peaks olema võimalikult täpne ning kaks kuni kolm lauset pikk. Kirjelduse sõnastus peab olema läbimõeldud ning sisaldama soovitud otsingusõnu. Lehekülje kirjeldust saab lisada nii menüü punktis kui ka sisu artiklit sisestades. Menüü punktis kirjelduse lisamiseks ava soovitud menüü ning leia paremalt veerust META-info valikud. Reale META kirjeldus sisesta soovitud kirjeldus. Tulemus peaks olema selline nagu juuresoleval pildil.

META kirjelduse lisamine Joomla kodulehel

Teise võimalusena saab META kirjeldus lisada kõikidele artiklitele. Artiklile kirjelduse lisamiseks ava administreerimise keskkonnas Sisu -> Artiklid menüüst artikkel ning leia paremalt veerust META-info valikud.

Kui sinu lehel on need seadistused tegemata, siis tee need kindlasti ära. Vastasel juhul ei satu sinu koduleht Google otsingutulemustes kunagi avalehele.