Kalender kodulehel

Tutvustame lahendust, mida kasutame juhul kui kodulehele soovitakse kalendrit.

Kalender on üks nõutumaid mooduleid, mida soovitakse kodulehele lisada. Lasva Tervisespordi Seltsi leheküljele paigaldasime G4J meeskonna poolt arendatud GCalendar’i.

Tegemist on kalendri lahendusega, mis on seotud Google kalendriga. Kodulehel kasutatavasse kalendrisse sündmuste lisamine ja eemaldamine toimub Google kalendri kaudu. Lehekülje toimetaja ei pea end logima eraldi kodulehe keskkonda, et sündmusi kalendrisse lisada. Sündmuse saab lisada otse Google kalendris, mida kasutaja juba igapäevaselt kasutab.

Kalendri toimetamist saab läbi Google kontode delegeerida erinevatele kasutajatele. Selliselt saavad erinavad kasutajad sündmusi kalendrisse lisada.

Kodulehtedel kalendri kasutamise üks suurimaid miinuseid on nende suletus. Külastajad peavad sattuma konkreetsele kodulehele, et toimuvatest sündmustest teada saada. GCalendari eeliseks on see, et külastajad saavad kodulehe kalendri siduda oma isikliku Google kalendriga. Selliselt satub sündmuste info automaatselt huvilise isiklikku kalendrisse ja nad ei pea igapäevaselt kodulehel käima.

Kui Google kalender veel Eesti keelt ei toeta, siis GCalendari lahendust kasutades saab kodulehel pakkuda kodumaist keelt. Enimsoovitud kalendri vaated on samuti toetatud (menüü lingina, saabuvad sündmused ja kalendri väike vaade).