Kas sinu koduleht ei kasuta ikka veel HTTPS-i?

Esiteks vastaksin küsimusele, et mida tähendab see lisa “S” HTTP järel. Kas tõesti on selle kasutamine sedavõrd oluline, et kõik veebiarendajad ja turvaeksperdid sellest räägivad.


HTTPS on tehnoloogia, mis loob krüpteeritud ühenduse külastajate ja kodulehe vahel. Ehk siis häkkerid ega teised pahavara skriptid ei saa jälgida olulist infot kodulehe kasutamisel (näiteks sisselogimisel konto andmeid).

Toon ära 3 kõige olulisemat põhjust, miks HTTPSi kasutamine on vajalik

1. HTTPS mõjub hästi otsingumootoritele

Google otsingumootori algorütmid on selliselt ülesehitatud, et nad jälgivad HTTPSi kasutamist ning paigutavad neid lehti otsingumootoris ettepoole.

2. HTTPS on kasutajatele turvalisem

Kuna HTTPS loob krüpteeritud andmevahetuse, siis pahavara ei saa ligi näiteks sisselogimise kontole ega krediitkaardi andmete sisestamisele e-poes.

3. “Pole turvaline”

Google Chrome lisab aadressireale “Pole turvaline” teate nende veebilehtede puhul, mis ei kasuta HTTPSi. Kui näiteks sinu e-poe aadressi ees kuvatakse sellist teadet, siis suure tõenäosusega tekitab e-poe usaldusväärsus paljudes külastajates küsimusi.

Kokkuvõttes: Vaata järele, et kas sinu koduleht või e-pood kasutab HTTPS krüpteeritud andmevahetust. Kui ei siis tuleks see kasutusele võtta. Suuremad veebimajutamise teenused võimaldavad selle kasutamist. Küll aga peaks kodulehe arendaja pärast HTTPSi sisselülitamist veebilehe üle vaatama, et kõik lehed toimiksid korrektselt.

Kui sa ei tunne end kindlalt HTTPSi kasutusele võtmisel, siis võid julgelt minu poole pöörduda.