Kirjade sorteerimine postkastis

Gmail on teinud taas suuremat sorti arenduse. Seekord on püütud lihtsamaks teha oluliste kirjade leidmist.

Meie postkasti saabuvate kirjade maht pidevalt suureneb. Kirju tuleb kolleegidelt, listidest, kohtumiste broneeringutelt, reklaamijatelt jm. Teinekord on raske nende hulgast leida esimesena olulisemad. Siin ongi appi tulnud Gmaili uus arendus “Olulised kirjad”.

Olulised kirjad aktiveerimise ja seadistamise leiab Seaded menüüst:

Gmail lisab automaatselt lipud mõnedele olulistele mailidele, kasutades selleks erinevaid signaale – inimeste mailid enamikus (näiteks kui postkastis on saatjalt Mart palju kirju, siis on ilmselgelt need mailid olulised), sõnumita avamine ja vastamine (need sõnumid on tõenäouliselt olulised).

Mõned näited Oluliste kirjade kasutamises:

  • Käsitsi filtrite kirjutamine. Kui on olemas teatud saatjad või tingimused, mida sooviksid alati märkida oluliseks (mitte oluliseks), saad seadistada filtri vastavalt.
  • Kirjade prioritiseerimine. Postkasti päises ja jaluses on kirjade prioritiseerimise nupud nupud nende abil saab vastavalt kas siis kirja olulisust tõsta või langetada.
  • Oluliste kirjade jaotises saab lisada ja muuta silte, mida näidatakse eraldi sektsioonides.

Olulised kirjad võimaluse kasutamine on saadaval kõikidel Gmaili ja Google Apps kasutajatel. Kui sa näed postkasti ülemises paremal servas linki “Uus! Olulised kirjad”, siis kliki ja uuri lähemalt!