Kodulehe kiiruse parandamine piltide vähendamisega

Kodulehe kiiruse seisukohalt on oluline jälgida kahte parameetrit, pildi mõõtmeid (resolutsioon) ja mahtu. Kui desktopi vaates on kasutusel suuremõõtmelised pildid, siis telefoni vaates peavad samad pildid olema väiksema resolutsiooniga. Resolutsiooni määramise erinevate ekraanisuuruste jaoks teeb tavaliselt ära kodulehe platvorm. Ehk kasutaja laeb lehele pildi ning koduleht määrab sellele erinevad suurused.

PageSpeed Insights kodulehe kiirus kontrolli allaKodulehe kiirus sõltub aga otseselt piltide mahust. Mida mahukamad on pildid, seda kauem toimub lehe laadimine. Googlel on kodulehe kiiruse kontrollimiseks olemas vastav vahend PageSpeed Insights. Üheks parameetriks, mida see vahend jälgib on piltide optimeerimine (Optimize images). Sageli aitab ainuüksi piltide optimeerimine ehk mahu vähendamine parandada PageSpeed Insights tulemust.

Kuidas vähendada pildi mahtu?

Pildi mahu vähendamiseks saab kasutada Compressor.io saiti. Üldiselt saab see lahendus pildi mahtu oluliselt väiksemaks ilma kvaliteedi languseta. Seega, enne pildi laadimist kodulehele tee selle maht väiksemaks.