Kodulehe kujundus – kas käsitöö või valmislahendus

Sageli pöörduvad kodulehe tellijad minu poole eesmärgiga luua eriline ja omanäoline koduleht. Kui ma esitan neile küsimuse, et kas luua kujundus käsitsi või kasutada mõnda valmislahendust (templite). Siis esimene reaktsioon valmis lahenduse puhul kipub olema väikese eelarvamusega. Arvatakse, et tegemist on nö. standardse kodulehe välimusega, mis juba kellelgi teisel on olemas.

Selgitan natuke oma tööd valmiskujundusega kodulehe tegemisel. Minule meeldib kasutada RocketTheme kujundusi, mis on küll tasulised, kuid tänu sellele väga kvaliteetsed. Samuti saan ma nende teenust kasutades garantii, et kodulehe välimus säilib ka edaspidi. Iga kuu ilmub RocketTheme keskkonda uus kodulehe kujundus. Tegemist on professionaalsete disaineritega ja tööde kvaliteedis võib kindel olla. Pakutavad valikud leiab RocketTheme demo keskkonnast.

Esialgne vaade võib olla natuke hirmutav, sest igal kujundusel on välja toodud maksimaalsed moodulid, mida oma kodulehel kasutada saaks. Koostöös kliendiga valime välja moodulid ja omadused mida tema leheküljel kasutada. Lisaks sellele tuleb paika seadistada kasutatavad värvid, fondid ja sümboolika. Selle tulemusel võib loodav koduleht lõpuks väga palju erineda esialgsest valmiskujunduse põhjast.

Toon ära mõningad võrdlused valminud kodulehe ja esialgse valmiskujunduse vahel.

Katlaabi – katlaabi.ee

Katlaabi kodulehe kujundus

Katlaabi kodulehe kujunduse baasiks on RocketTheme Clarion

RocketTheme Clarion kujundus

Furanio – furanio.eu

Furanio kodulehe kujundus

Furanio kodulehe kujunduse baasiks on RocketTheme Nexus

RocketTheme Nexus kujundus

ES-Balti Profiil – baltiprofiil.ee

ES-Balti Profiil kodulehe kujundus

ES-Balti Profiil kodulehe kujunduse põhjaks on RocketTheme Afterburner. See kujundus on tasuta ning katab päris paljud kodulehe vajadused.

RocketTheme Afterburner kodulehe kujundus

Nagu näha eelnevatest näidetest, siis valmis kodulehekujundusi saab väga palju muuta ja kohandada. Enne käsitsi kujundatud kodulehe tellimist võiks kaaluda ka valmislahendust.

Lisaks odavamale hinnale saab ka usalvusväärse ning kvaliteetse kujunduse.