Kohalike omavalitsuste teenusportaal

Minu käe all valmis Lasva valla uus koduleht lasva.kovtp.ee. Tegemist on KOVTP (kohalike omavalitsuste teenusportaal) platvormil oleva lehega ehk omavalitsustele suunatud sisuhalduslahendusega, mis peaks tavapärasest kodulehest tegema teenusportaali. Teenusportaali mõõde jääb küll minule natuke arusaamatuks, kuid seda meelt olen küll, et omavalitsustel peaksid olema ühtse ülesehitusega kodulehed. Lisaks raha kokkuhoiule annab selline lahendus ka eelise lehekülje külastajale. KOVTP lehel on ühtne ja läbimõeldud navigatsioon, tänu millele on otsitavat infot lihtne leida. Toon ära mõningad suuremad võimalused, mis KOVTP leheküljega kaasas käivad.

Turvaline autentimine

KOVTP turvaline autentimineLeheküljele sisenemine toimub ID kaardi või Mobiil-ID abil. See teeb lahenduse turvaliseks ning lisaks jääb ära uute kasutajanimede ja paroolide meelespidamine. Isiklikult olen hakanud kasutama väga palju Mobiil-ID’d ning see on ütlemata mugav. Mobiil-ID mugavusest kirjutas Kaupo Kalda oma blogis. Lisaks turvalisele autentimisele toimub kogu lehekülje liiklus ka turvalises internetikanalis https://.

Kaardirakendus

Lasva kaartKõigil KOVTP lehtedel on võimalus kasutada Maaameti kaardirakendust. Kaardikihte saab iga omavalitsus ise luua ning kanda kaardile kõik valla olulised asukohad ja asutused. Lisaks sellele on kaart seotud peatus.ee keskkonnaga, kust näidatakse kaardil kõik bussipeatused.

E-vormid

E-vormid lasva valla kodulehelVõimalus on kasutada Teabenõude ja Teavita probleemist vorme. Teabenõude abil saab lehekülje külastaja küsida infot omavalitsuse ja selle ametiisikute tegevuse kohta. Kodulehel täidetud vormid edastatakse ametlikult omavalitsuse dokumendiregistrisse. Teavita probleemist vormile on lisatud kaardi vaade, kus lehekülje külastaja saab näidata konkreetse probleemi asukohta.

Eesti keelne sisuhaldus

Kodulehe sisu haldamine on tehtud väga lihtsaks. Pärast ID kaardi või Mobiil-IDga autentimist saab lehekülje toimetaja otse kodulehe vaates artikleid muuta või lisada. Artiklite vormindamine toimub juba standardsete tekstiredaktoritega. Kes on tuttav Wordi või mõne teise kodulehe kasutamisega, saab sellega ilusti hakkama.

KOVTP teksti vormindamine

Lisaks neile võimalustele saab leheküljele lisada ka teisi rakendusi: foorum, blogi, galerii, facebook, twitter, youtube jne.

KOVTP haldamise ja arendamisega tegeleb Smartlink OÜ. Kui teil oma kohalikus omavalitsuses ei ole inimest, kes aitaks uue kodulehe juurutada, siis võite julgelt pöörduda minu poole – ingmar@kating.ee.