Kuidas paigaldada WordPressi?

Selles juhendis ma näitan, kuidas käib WordPressi paigaldamine veebimajutuse kontole. Nende juhiste järgi saad paigaldada kõige uuema WordPressi versiooni.

Samm 1Lae alla WordPressi paigaldamise failid

Paigaldamise alustamiseks pead sa paigaldamise failid allalaadima WordPressi ametlikult leheküljelt. Kui soovid luua eesti keelset kodulehte, siis soovitan paigaldamise failid laadida eesti keelselt WordPressi leheküljelt. Sellisel juhul saad koheselt eesti keelse toega kodulehe ning ei pea hiljem seda eesti keelseks muutma.

Wordpressi allalaadimine

Allalaetud fail salvestatakse .zip formaadis sinu arvuti kõvakettale. Paki see fail lahti uude kausta.

Samm 2Lae WordPressi failid veebiserverisse

Nüüd pead sa lahtipakitud WordPressi paigaldamise failid laadima oma veebiserverisse. Selleks kasuta FTP tarkvara. Mina soovitan kasutada FileZilla nimelist tarvara.

Kui sa soovid luua ülemdomeeniga kodulehte, näiteks www.minukoduleht.ee, siis pead WordPressi failid laadima public_html kausta. Alamdomeenide puhul vastavalt siis näiteks public_html/blog.

WordPressi failide üleslaadimine

Samm 3Loo MySQL andmebaas, mida WordPress saaks kasutada

Nüüd pead sa looma oma veebimajutaja juures MySQL andmebaasi. WordPressi installeerimiseks on vaja:

  • Andmebaasi nime
  • Andmebaasi kasutajanime
  • Andmebaasi parooli
  • Andmebaasiserverit
  • Tabeli eesliidet

Samm 4Käivita WordPressi paigaldamine

Kui andmebaas on loodud, siis võib alustada WordPressi paigaldamisega. Paigaldamise alustamiseks sisesta internetilehitsejasse domeen, kuhu laadisid WordPressi paigaldamise failid (näiteks https://minukoduleht.ee).

Esimesel lehel kuvatakse veelkord info, mida on vaja WordPressi paigaldamiseks. Kui kõik need tingimused on tehtud, siis kliki nupul Las käia!

WordPressi paigaldamine

Sisesta loodud andmebaasi parameetrid ning kliki nupul Esita.

WordPressi paigaldamine

WordPress kontrollib nüüd sinu sisestatud andmed üle. Kui kõik on korras siis kliki nupul Käivita paigaldus!

WordPressi paigaldamine

Järgmises aknas pead sisestama kodulehe tiitli ning administraatori konto andmed. Lisaks saad lubada või keelata indekseerimise Google otsingumootori jaoks. Sisestatud e-posti aadress on vajalik juhuks kui sa soovid hiljem konto parooli vahetada. Sisestatud andmeid saab hiljem vajadusel muuta.

WordPressi paigaldamine

Õnnitlused! WordPressi paigaldamine õnnestus. Logi sisse nupu kaudu saad kodulehe administreerimise keskkonda logida. Edaspidi sisesta kodulehe logimiseks URLi lõppu /wp-admin

WordPressi paigaldamine