Kuidas valida veebilehe majutus

Hea veebilehe juures on olulise tähtsusega veebilehe majutus ehk hosting. Majutused jagunevad peamiselt kolme suuremasse gruppi.

Veebimajutuse teenusepakkujad

Siia kuuluvad spetsiaalselt veebimajutuse pakkumisele keskendunud ettevõtted. Suurimad neist on Zone, Radicenter, Veebimajutus jt. Veebimajutusele keskendunud ettevõtted pakuvad ka kõige kvaliteetsemat teenust. Nad hoolitsevad selle eest, et serverid oleksid turvalised ning tarkvara uuendatud. Kindlasti pakuvad nad kõiki kaasaegseid ning vajalikke lisasid, mida ühe veebilehe majutamise juures võib vaja minna (SSL ehk HTTPS tugi, uusimad PHP versioonid, e-posti veebiklient, majutuse administreerimise liides jne.). Minu ja arvatavasti ka teiste kodulehe omanike jaoks on määrava tähtsusega kiire kasutajatugi. Üldiselt saab kodulehe majutuse probleemi korral koheselt teenusepakkujaga kontakti ning ka oma probleemile lahenduse.

Minu soovitus Sinule on veebilehe majutus tellida mõne sellise ettevõtte juures. Mina teen peamiselt koostööd ning pakun oma klientidele veebimajutust Radicenter keskkonnas.

Suured telekom ettevõtted

Siia kuuluvad meie kaks suurimat sideteenuse pakkujat Telia ja Elisa. Neil on küll põhimõtteline valmidus kodulehe majutuse jaoks olemas, kuid kõige suuremaks puuduseks on neil kasutajatugi ning ajale jalgu jääv kasutajakeskkond. Probleemide puhul võtab kasutajatoega kontakti saamine märgatavalt kauem aega ning vahel kulub probleemi lahendamisele päevi.

Kodumajutajad

Kodumajutajate all pean silmas ühemehe ettevõtteid, kes lisaks veebilehtede tegemisele pakuvad ka nende majutust oma serveris. Heal juhul majutatakse neid lehti serverite taolistes keskkondades, kuid sageli on veebilehed majutatud teenusepakkuja ruumides olevates arvutites. Neist kolmest on see kõige kehvem variant. Sellise teenuse puhul on suur turvarisk ja tellija kindluse puudumine. Nii tarkvara kui riistvara uuendamisel võib esineda puudusi kui ka ühemehe ettevõtte puhul võib juhtuda, et ühel hetkel pole teenusepakkuja enam kättesaadav.