Laborid Gmaili kasutajatele

Kui sa oled hakanud kasutama Gmaili, siis mõne aja pärast tahaksid seda veelgi paremaks ja enda jaoks mugavamaks seadistada. Lisavõimaluste kasutusele võtmiseks on Gmailisi laborid. Järgnevas artiklis toongi välja mõned põnevamad ja vajalikumad laborid.

Laboreid saab lubada ja keelata Gmaili seadete alt “Laborid” aknast.

Parempoolne vestlus

Viib “Google Chat” akna paremale poolele. Selliselt on visuaalselt parem jälgida, kes sinu vestluse nimekirjast on saadaval. Kuna Gmaili kasutajate arv kasvab suure tõenäosusega sinu sõprade hulgas, siis pikeneb ka sinu vestluse nimekiri ja kiirsõnumite edastamine selle kaudu on teinekord mugavam kui emaili saatmine.

Allkirjanipid

mod sigtweaksKui standardselt paigutatakse allkiri iga emaili lõppu, siis selle labori kasutamisel lisatakse allkiri vastustes tsiteeritud teksti ette. Allkirja kasutamisest kirjutasin artiklis Google Apps uudised #1.

Google Docs eelvaated e-kirjades

cob gadget docsKui sulle saadetakse kiri, mis sisaldab Google Docs dokumenti, siis selle labori kasutamisel kuvatakse kirjas dokumendi eelvaade. Samuti saad dokumente avada Google Docsis ning salvestada sinna ilma arvutisse laadimata.

Värskenda POP-kontosid

mod poprefreshKui sa kasutad Gmailis teisi emaili kontosid, millede laadimiseks kasutad POP3-e, siis selle labori kasutamine on eriti soovituslik. POP3 kontodelt imporditakse maile iga teatud aja tagant, kuid mailide kiiremaks importimiseks saabki kasutada seda laborit.

Lisaks neile neljale on veel laboreid, mida võiksid kasutada. Kõik need on loodud sinu paremaks ja mugavamaks mailivestluseks.

Head kasutamist!