Piltide töötlemine kodulehe jaoks

Kodulehe sisu toimetamisel on tihti vajadus või soov lisada pilte. Et piltide maht liiga suureks ei jääks ja kodulehe laadimine toimuks kiiresti, siis toon mõned lihtsad näited piltide töötlemisel.

Piltide töötlemiseks on kättesaadav väga mugav tasuta internetipõhine rakendus http://pixlr.com/editor/. Selle abil saab teha enamus pilditöötlusi, mis on vajalikud kodulehe toimetamisel.

Pildi suuruse muutmine

Internetilehitsejas kodulehel olevaid pilte vaadates mahutatakse pilt lehitseja aknasse. Seega ei ole vajadus suurema pildi lisamiseks kui 800px x 600px. Mõõtmete muutmiseks ava pixlr tarkvaraga pilt ja vali menüüst “Image -> Image size…”. Avanevasse aknasse soovitan lisada mõõdud 800 x 600 pikslit (nagu näha kõrvalolevalt pildilt).

Pildi lõikamine

canvas-sizeKui pildi proportsioon ei ole selline nagu soovitakse, siis võib kasutada pildi lõikamist. Selleks tuleb menüüst valida “Image -> Canvas size…”. Avanevasse aknasse lisada soovitud mõõdud. “Anchor” valikuga on võimalus määrata, millisest punktist mõõtmeid hakatakse arvestama.

Lisaks nendele kahele funktsioonile on pixlr tarkvaras veel teisigi vajalikke pilditöötlusvõimalusi.