Veebilehe valmistamine ja Divi teema paigaldamine

Veebilehe valmistamine on tänapäeval väga lihtsaks tehtud ning sellega saab hakkama iga huviline. Kui sa soovid ise veebilehte teha ning seda lihtsalt hallata, siis hetkel on üheks parimaks lahenduseks WordPress ja Divi teema.

Divi teema kasutamine ei nõua programmeerimise oskusi ning suurema osa veebilehe kujundamisest ja sisu lisamisest saad ära teha visuaalset liidest kasutades.

Toon ära peamised tegevused veebilehe tegemisel.

WordPressi paigaldamine

Enamus veebimajutuse teenuse pakkujaid on teinud WordPressi paigaldamise väga lihtsaks. Mõned näited WordPressi paigaldamise kohta populaarsetes veebimajutustes:

Zone.ee keskkonnas WordPressi paigaldamine
Radicenter.ee keskkonnas WordPressi paigaldamine
Wavecom.ee keskkonnas WordPressi paigaldamine

Pärast veebilehe paigaldamist käi üle WordPressi sätted ning kohanda need enda jaoks sobivaks. Näiteks kui oled veebilehte arendamas, siis enne lõplikku avalikustamist võiks olla see otsingumootorite jaoks peidetud. Selleks mine WordPressi admin keskkonnas Sätted -> Lugemine ja lisa linnuke Keela selle saidi indekseerimine otsimootorite poolt ette.

NB! Pärast veebilehe avalikustamist kindlasti eemalda sealt linnuke, et leht oleks Google otsingumootori jaoks nähtav!!!

Wordpressi seadistamine - Lugemine

Divi teema paigaldamine

Divi teema kasutamiseks on vaja soetada Elegant Themes litsents. Pärast litsentsi soetamist saad Elegant Themes konto lehelt vajaliku teema faili alla laadida.

Divi teema paigaldamine

Teema paigaldamiseks veebilehele mine Välimus -> Teemad ja kliki seal Add New -> Lae teema üles. Avanevas aknas vali arvutist allalaetud teema fail ning käivita paigaldus.

Paigalduse õnnestumisel on nüüd sinu veebilehele Divi teema paigaldatud. Selleks et tulevikus saaks vajadusel teema faile muuta, on vaja paigaldada ka alam (“Child”) teema. Alamteema ülesehitusest ja vajalikkusest saad täpsemalt lugeda siit, Divi Child Theme.

Olen sinu jaoks kokku pannud vajalikud alamteema failid ning saad need alla laadida siit, Divi Child Theme failid. Alamteema paigalda sarnaselt nagu peamine teema. Paigalduse lõpetuseks aktiveeri alamteema.

Divi teema kasutamiseks ning uuenduste paigaldamiseks pead aktiveerima oma litsentsivõtme. Võtme sisestamiseks mine Divi -> Theme Options -> Updates. Sisesta siia Username ja API Key. Need leiad oma Elegant Themes konto lehelt.

Pärast teema paigaldamist käi üle peamised seaded Divi -> Theme Options.

Veebilehe kujundamine ja sisu lisamine

Enne veebilehele sisu lisamisega alustamist vali välja enda jaoks sobiv kodulehe kujundus. Divil on suur valik kvaliteetseid kujundusi, mille hulgast leiad kindlasti enda jaoks sobiva. Kõiki kujundusi saad enda jaoks sobivaks kohendada, üleliigseid mooduleid eemaldada ning vajalikke juurde lisada.

Iga lehe jaoks saad laadida vastava põhja ning hakata seda muutma. Avalehe loomine ning kujunduse põhja lisamine käib selliselt:

Veebilehe valmistamine teistel lehtede käib sarnaselt. Kui lehe kujundus ja sisu põhi on lisatud, siis tõenäoliselt kõige mugavam on sinul sisu hallata otse kliendi vaates. Selleks kliki nupul Build On The Front End.

Build On The Front End