Veel üks mobiilisõbralik koduleht

Arvestades seda, et järjest rohkem külastatakse kodulehti nutitelefonide ja tahvelarvutitega, siis on mõistlik koduleht luua nendelt seadmetelt mugavalt loetavaks. Seda lähenemist kasutades valmis Arenguprojektid koduleht.

responsive-laptop-131021

Koduleht muudab oma vaateid vastavalt ekraani suurusele. Laua- ning sülearvutitel on kõige suurem ekraan. Senini on kodulehtede tegemistel arvestatud, et ennekõike näeks just nendel ekraanidel see hea välja. Kuna kodulehte näidatakse suurel pinnal, siis saab sisu kuvada võimalikult kõrvuti ning laialt.

responsive-mobiilsed-131021

Tahvlites nind mobiilides on ekraanipind oluliselt väiksem. Seal peab olema näidatav sisu kompaktsem. Teksti paremaks lugemiseks ei saa enam näidata nii palju sisu nagu suurtel monitoridel. Kui tavavaates on kodulehel väga palju sisu mooduleid, siis võib piirata ka näidatavate moodulite arvu. Mobiilsetes seadmetes on oluline ka moodulite järjekord ehk olulisem info peab olema eespool.

Mobiilsetes seadmetes on menüü kuvamise viis erinev. Enam ei mahu tavapärane menüü ühele ekraanile. Kasutatud on rippmenüü lahendust.

Kuna mobiilsete seadmete käes on tulevik, siis kindlasti tasub uut kodulehte luues selle peale mõelda.