Viimati valminud kodulehed

Lisasin üle pika aja mõned kodulehed, mis olen valmistanud. Viimased kodulehed olen teinud WordPressi platvormile, kuna neid on kliendil lihtsam hallata ja minul arendada.

Nii WordPressis kui ka Joomlas on mõistlik kodulehed valmistada võimalikult puhtalt, ilma üleliigseid pluginaid ja mooduleid kasutamata. Kindlasti tasub paigaldada ainult populaarseid pluginaid, sest vähekasutatavad pluginad võivad ajale jalgu jääda ning mõne aja pärast kodulehte uuendades “katki” minna.

WordPressis kasutan peamiselt järgmiseid pluginaid:

Advanced Custom Fields – Selle abil saab kodulehte arendada paindlikumaks ning lisaväljade täitmise abil saab kodulehe sisu erinevalt kuvada.

Contact Form 7 – Sobiv plugin lihtsamate vormide kasutamiseks kodulehel.

Custom Post Type UI – Erinevate postituse tüüpide lisamise plugin. Selle abil saab lisada ja kuvada kodulehel mingid kindlat tüüpi postitused. Näiteks ühel lehel saab kuvada sündmuste postitused. Selliselt saab jätta WordPressi standardse postituse tüübi alla ainult blogi postitused.

Responsive Lightbox – Selle plugina abil saab kodulehel kasutatavaid pilte suuremalt avada ning sirvida.

Yoast SEO – Lõpetuseks üks olulisemaid pluginaid. Yoast SEO abil saab kodulehe leitavust parandada otsingumootori jaoks. Lisaks mugavale tiitlite ja kirjelduste haldusele on sellele pluginale sisse ehitatud ka sitemap.xml genereerimine.

Need on ainult mõned pluginad, mida ma ise kasutan ning soovitan ka teistel kasutada. Kõige olulisem pluginate kasutamise puhul on, et eemalda mitteaktiivsed pluginad ning uuenda pluginaid järjepidevalt.