Võimekas Magento e-poe tarkvara

Magento e-poe tarkvara iseloomustamiseks sobib kõige paremini, suur nagu vaalaskala. Tegemist on tõesti võimeka tarkvaraga, kuhu saab liita kõik tänapäevased e-poe funktsioonid.

Magento tarkvarani sattusin läbi Pipfrog teenuse. Mõni aeg tagasi asusin e-poode arendama Pipfrogi keskkonnas. Peagi aga tekkisid takistused ja arusaam, et sellise piiratud ligipääsuga teenuse kasutamine ei sobi minule. Pipfrog kasutab Magento e-poe tarkvara. Kuna see tarkvara on üks populaarsemaid ning piisavate võimalustega, siis otsustasin seda ise hakata oma klientidele pakkuma.

Hiljuti valmiski minu suurim e-poe projekt www.tervevalik.ee. Siin on küll kodulehe platvormina kasutusel Joomla, kuid e-poe pool jookseb Magento peal.

Järgnevalt toon ära peamised funktsioonid, mida Magento võimaldab:

Marketingi kampaaniad ja lahendused

Magentos on võimalik paindlikult määrata hinnareegleid erinevat tüüpi kasutajatele. Lisa- ja ristmüügi vahendid aitavad suurendada tellimusi.

Analüüs ja raportid

Põhjalik aruandlus ja raportid toovad välja e-poe tulemuslikkuse. Lisaks on Magentosse inegreeritud Google Analytics lahenduse kasutamine.

Otsingumootoritele optimeerimine

Uute klientide meelitamiseks võimaldab Magento otsingumootorite sõbralikke URLe ja META kirjeldust. META kirjeldus genereeritakse igale tootele eraldi ning vajadusel saab neid ka käsitsi kirjutada.

Kategooriate haldus

Võimalus on üles ehitada just oma e-poele omane toodete kataloogipuu. Toetatud on nii toodete filtreerimine kui põhjalik otsing.

Toodete sirvimine

Toodete iseloomustamiseks saab kasutada kõikvõimalikke viise. Piltide kasutamisel saab neid mugavalt suurendada. Tooteid on võimalik kommenteerida ja e-posti teel jagada. Sobivat toodet on võimalik valida ka läbi toodete võrdlemise.

Mobiili sõbralik

Magento e-pood on optimeeritud mobiilidele, et toodete sirvimine nö. nutitelefonide kaudu oleks võimalikult mugav.

Turvaline ja lihtne ostmine

Ostuprotsess on lihtne ja loogiline. Makseviisidest on toetatud nii arvega tasumine kui ka elektroonilised kanalid. Kohalike internetipankade lisamisel on võimalus kasutada E-Abi maksemooduleid, kus on vajalik arendustöö juba tehtud. Ostuprotsessi turvalisust saab tõsta SSL kanali kasutamisega.

Paindlik kohaletoimetamine

Kohaletoimetamise valikus on toetatud samuti kõikvõimalikud viisid. Eestis on kindlasti ühed populaarseimad valikud Smartpost ja Post24. Antud moodulite lisamisel tuleb jälle appi E-abi.

Klientide mugavus

Registreerunud e-poe kliendid saavad vaadata tagant järele oma tellimusi. Kliendid saavad hallata ka oma kohaletoimetamise aadresse ja vajadusel kasutada mitut sihtkohta.

Lisaks neile võimalustele saab Magentos seadistada mitmeid pisi funktsioone, mis võivad just sinu e-poe jaoks olulised olla. Kui sa soovid omale e-poodi, mis vastaks sinu vajadustele, siis Magentot tasub kaaluda.