WordPress ja responsive disain

Minu viimasest postitusest on küll nüüd väga palju möödas. Ega muud ei oskagi enda kaitseks öelda, kui et tööd oli väga palju. Vahepealsetest tegemistest kirjutan mõnes järgnevas postituses. Praegu tahaks lähemalt rääkida oma viimasest tööst.

Hiljuti sai avaldatud selline tore leht nagu klaaskuulilood.ee. Tegemist on minu partneri kodulehega, kes tegutseb lugude jutustamise alal. Kuna ta oli alustanud juba varem blogi pidamist WordPressi keskkonnas, siis platvormi vahetusest Joomla peale ei olnud ta väga huvitatud. Seega ei jäänudki mul muud üle kui teha talle koduleht WordPressi põhjale.

Kodulehe kujunduse põhjaks sai valitud PressLayeri pakutav Place. Eesmärk oli saada kvaliteetne kujundus, mida tasuta teatavasti ei saa. Samuti oli oluline, et blogi postituste juures oleksid pildid näha. Kuna varasemalt pidas kasutaja blogi WordPressi keskkonnas, siis postituste ületoomine oli väga lihtne. WordPressi on sisse ehitatud importimise ja eksportimise võimalus.

Responsive disain Klaaskuulilood kodulehelResponsive disain – koduleht, mille välimus muutub vastavalt display mõõtudele. See teeb mobiilsetest seadmetest lugemise väga mugavaks. Kaasaegne koduleht peaks juba toetama seda võimalust, eriti arvestades seda, et mobiiltelefonide kaudu interneti tarbimine järjest kasvab. Klaaskuulilood kodulehel sai see võimalus võetud kasutusele ja lehekülje välimus muutub vastavalt lauaarvutiga, tahvelarvutiga või mobiiliga vaadates.

klaaskuulilood.ee logoKlaaskuulilood kodulehele valmis logo vastavalt tellija soovidele. Logol on kujutatud klaaskuuli koos nimetusega.

Loodetavasti saab lehekülg endale palju külastajaid, kes huvituvad põnevatest lugudest.