Kuidas paigaldada WordPressi pluginat?

WordPressi plugin annab kodulehele lisafunktsionaalsust. Kõik paigaldatud pluginad asuvad failiserveri kaustas wp-content/plugins.

Kui plugin on kodulehele paigaldatud, siis saab seda sisse või välja lülitada WordPressi admin lehel Pluginad -> Paigaldatud pluginad menüü all.

WordPressi plugin ja selle sisselülitamine

Alates WordPress 2.7 versioonist saab pluginaid paigaldada otse admin lehelt. Uue plugina paigaldamiseks kliki Lisa uus nupul. Lae plugin üles nupu kaudu on võimalus ka pluginaid käsitsi üles laadida. Soovitan valida sobiv plugin WordPressi pluginakataloogist. Plugina paigaldamiseks kliki Paigalda kohe nupul. Pärast paigaldamist saab plugina aktiveerida Lülita sisse nupu kaudu.

WordPressi plugina paigaldamine

Üldiselt pluginate paigaldamine nii lihtne ongi. Pärast plugina paigaldamist soovitan tutvuda plugina dokumentatsiooniga ning teha vajalikud seadistused.

Plugina eemaldamiseks tuleb see Pluginad -> Paigaldatud pluginad menüüst esmalt välja lülitada ning seejärel saab plugina kustutada. Üldine soovitus on, et kodulehel oleks kasutusel minimaalselt vajalikud pluginad ning mittekasutatavad ning väljalülitatud pluginad tuleks eemaldada. Samuti on kodulehe turvalisuse seisukohalt väga oluline, et paigaldatud pluginaid jooksvalt uuendadatakse.